Dizajnové OBLIEČKY ZADARMO pri objednávke nad 60 €.

Sadba húb - BEDĽA

5,0 (1 Hodnotenie)
Kód: 17635

Sadba húb - BEDĽA

5,0 (1 Hodnotenie)
Kód: 17635
8.90 
Súprava pozostáva zo 2 kusov
sada
DOPRAVA ZADARMO
K OBJEDNÁVKE NAD 60 €
Hubárčenie aj na vašej záhrade
  • nenáročná na vlhkosť a živiny
  • balenie 10 g + 10 g zadarmo
  • s návodom na výsadbu

Bedľa vysoká rastie vo voľnej prírode na medziach, lúkach a v lesoch. Teraz máte jedinečnú možnosť si bedľu nasťahovať aj na svoju záhradku, na rozdiel od ostatných húb totiž dobre znáša aj suchšie stanovištia. Nie je náročná na živiny a vlhkosť pôdy, po vysadení sa o ňu teda nemusíte príliš starať.

Sadbu dodávame vo forme naočkovaného obilia, ako sadu 10 g + 10 g ZADARMO! V balení nájdete podrobný návod na výsadbu.

 

Bedľa vysoká sa vysádza po odznení posledných mrazíkov od začiatku mesiaca marca/apríla až do novembra na záhradku do trávnatých porastov.

Sadba plodí zvyčajne v nasledujúci rok výsadby koncom leta až na jeseň, niekedy však až po 2-3 rokoch . Záleží na výbere stanovišťa, prostredí a počasí. V prvom rade sa musí podhubie uchytiť a prerásť pôdou, čo nejaký čas trvá. Preto neprepadajte skepsu, keď sadba nezačne plodiť prvý rok výsadby. Plodnice sa objavia v okamihu, kedy ich najmenej očakávame.

Sadbu možno skladovať na tmavom mieste pri teplotách do 6 deg; C (najlepšie v chladničke). Pri týchto podmienkach vydrží až 2 - 4 mesiace.

Sadbu bedle vysokej dodávame v podobe naočkovaného obilia, a to v dvoch vreckách, každé s hmotnosťou 10 g. Naočkované obilie má prirodzenú hnedú farbu s možným bielym povlakom pripomínajúcim páperie či pleseň. Môžu sa objaviť aj žlté škvrny, ktoré nie sú chybou, je to však signál k neodkladnej výsadbe. Vonia po hubách, až do nakvasenosti. Zelená farba signalizuje, že je kultúra podhubia skazená či napadnutá plesňou, v takom prípade už nie je možné sadbu úspešne vypestovať.

 

 

 

Hodnotenie (1)
Napíšte recenziu a vyhrajte peniaze za váš nákup späť!
Vložte svoju recenziu alebo fotografiu k zakúpenému produktu a budete zaradení do každotýždňového žrebovania, v ktorom môžete dostať cenu tovaru späť.
Napíš a vyhraj
Viac informácií
5,0
Hodnotil 1 užívateľ
1 x
0 x
0 x
0 x
0 x
Vaše otázky (2)
Máte nejaké otázky k danému produktu? Neváhajte sa opýtať v našej diskusii.

Tlačený katalóg

Katalóg Leto 2024 pre Váš útulnejší domov.

Nápady pre útulnejší domov

Naše autorky pre vás pripravujú blog plný zaujímavých článkov. Či už hľadáte inšpiráciu v bytovom dizajne, šikovné rady do domácnosti, vyskúšané recepty alebo návody na vyrábanie dekorácií.

Newsletter
Novinky a akcie
na váš e-mail

Detaily o spracovaní osobných údajov nájdete tu.

Garancia bezpečného nakupovania
Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.
4 312 výdajných
miest
a mnoho výhod pre
váš pohodlný nákup