Kusový koberec SHAGGY zelený, 60 x 110 cm

Kód: 516115201

Kusový koberec SHAGGY zelený, 60 x 110 cm

Kód: 516115201
Predaj už skončil ... ale nezúfajte, pomôžeme vám vybrať iný tovar. Prehľadať kategórii Koberce do obývačky
Kusový koberec SHAGGY zelený, 60 x 110 cm

Kusový koberec SHAGGY v zelenej farbe s dlhým a hustým vlasom, ktorý svojím atraktívnym vzhľadom zaujme na prvý pohľad. Obdĺžnikový tvar a jednofarebný vzor skvele padne do akejkoľvek izby. Koberec o vysokej gramáži 720 g/m2 s chemlonovým okrajom a s výškou vlasu 12 mm ponúkame v troch veľkostiach. Medzi jeho ďalšie prednosti patrí dlhá životnosť a veľmi jednoduchá údržba. 

Parametre:

Materiál: 100% polypropylén

Gramáž: 720 g/m2

Rozmery:

  • 60 x 110 cm
  • 120 x 170 cm
  • 140 x 200 cm

 

Ako sa správne starať o koberce typu Shaggy

 

Údržba a čistenie obľúbených "chlpatých" kobercov je náročnejšia ako pri kobercoch s nízkym vlasom. Rovnako ako pri všetkých typoch kobercov je však aj tu základom prevencia, teda minimálny vnos nečistôt zvonku. Používajte pri všetkých vchodoch rohožky, ktoré zachytia značný podiel špiny a vlhkosti. Nezabúdajte ich však pravidelne čistiť, aby sa samy časom nestávali zdrojom špiny v interiéri.

V rámci pravidelnej údržby kobercov je najdôležitejším a zásadným postupom pravidelné dôkladné vysávanie, optimálne 2-3x týždenne. Vysávač by mal mať dostatočne vysoký sací výkon, aby došlo aj na nečistoty z hĺbky koberca. Pri kobercoch s dlhým vlasom nie je vhodné používať vysávacie hlavy s rotačnou kefou, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu alebo vytrhnutiu vlákien.

Oveľa vyššej účinnosti dosiahneme, pokiaľ namiesto klasickej širokej kobercovej hlavice použijeme užší nástavec na čalúnenie, ktorým sa ľahšie dostaneme k nečistotám medzi vláknami koberca. Je to síce časovo a fyzicky náročnejšie, ale vzhľadom k menším rozmerom shaggy kobercov sa to dá zvládnuť. Vysávanie by malo prebiehať vo všetkých smeroch, aspoň do kríža. Pokiaľ je v koberci viac nečistôt a koberec je menších rozmerov, odporúčame koberec niekde vonku vyklepať a vytrepať (ideálne 2 ľudia) a následne zvyšné nečistoty dôkladne povysávať vyššie uvedeným spôsobom.

Pri shaggy kobercoch z mikrovlákna je vďaka použitému materiálu údržba náročnejšia, je preto potrebné nepodceniť údržbu a starostlivosť. Ak koberec začne javiť známky plstnatenia, najmä na veľmi zaťažovaných miestach, je potrebné ho aj prečesať.

Tlačený katalóg

Katalóg Leto 2024 pre Váš útulnejší domov.

Nápady pre útulnejší domov

Naše autorky pre vás pripravujú blog plný zaujímavých článkov. Či už hľadáte inšpiráciu v bytovom dizajne, šikovné rady do domácnosti, vyskúšané recepty alebo návody na vyrábanie dekorácií.

Newsletter
Novinky a akcie
na váš e-mail

Detaily o spracovaní osobných údajov nájdete tu.

Garancia bezpečného nakupovania
Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.
4 312 výdajných
miest
a mnoho výhod pre
váš pohodlný nákup