Kusový koberec SHAGGY zelený, 60 x 110 cm

Kód: 516115201

Kusový koberec SHAGGY zelený, 60 x 110 cm

Kód: 516115201
Predaj už skončil ... ale nezúfajte, pomôžeme vám vybrať iný tovar. Prehľadať kategórii Koberce do obývačky

Kusový koberec SHAGGY zelený, 60 x 110 cm

Kusový koberec SHAGGY v zelenej farbe s dlhým a hustým vlasom, ktorý svojím atraktívnym vzhľadom zaujme na prvý pohľad. Obdĺžnikový tvar a jednofarebný vzor skvele padne do akejkoľvek izby. Koberec o vysokej gramáži 720 g/m2 s chemlonovým okrajom a s výškou vlasu 12 mm ponúkame v troch veľkostiach. Medzi jeho ďalšie prednosti patrí dlhá životnosť a veľmi jednoduchá údržba. 

Parametre:

Materiál: 100% polypropylén

Gramáž: 720 g/m2

Rozmery:

  • 60 x 110 cm
  • 120 x 170 cm
  • 140 x 200 cm

 

Ako sa správne starať o koberce typu Shaggy

 

Údržba a čistenie obľúbených "chlpatých" kobercov je náročnejšia ako pri kobercoch s nízkym vlasom. Rovnako ako pri všetkých typoch kobercov je však aj tu základom prevencia, teda minimálny vnos nečistôt zvonku. Používajte pri všetkých vchodoch rohožky, ktoré zachytia značný podiel špiny a vlhkosti. Nezabúdajte ich však pravidelne čistiť, aby sa samy časom nestávali zdrojom špiny v interiéri.

V rámci pravidelnej údržby kobercov je najdôležitejším a zásadným postupom pravidelné dôkladné vysávanie, optimálne 2-3x týždenne. Vysávač by mal mať dostatočne vysoký sací výkon, aby došlo aj na nečistoty z hĺbky koberca. Pri kobercoch s dlhým vlasom nie je vhodné používať vysávacie hlavy s rotačnou kefou, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu alebo vytrhnutiu vlákien.

Oveľa vyššej účinnosti dosiahneme, pokiaľ namiesto klasickej širokej kobercovej hlavice použijeme užší nástavec na čalúnenie, ktorým sa ľahšie dostaneme k nečistotám medzi vláknami koberca. Je to síce časovo a fyzicky náročnejšie, ale vzhľadom k menším rozmerom shaggy kobercov sa to dá zvládnuť. Vysávanie by malo prebiehať vo všetkých smeroch, aspoň do kríža. Pokiaľ je v koberci viac nečistôt a koberec je menších rozmerov, odporúčame koberec niekde vonku vyklepať a vytrepať (ideálne 2 ľudia) a následne zvyšné nečistoty dôkladne povysávať vyššie uvedeným spôsobom.

Pri shaggy kobercoch z mikrovlákna je vďaka použitému materiálu údržba náročnejšia, je preto potrebné nepodceniť údržbu a starostlivosť. Ak koberec začne javiť známky plstnatenia, najmä na veľmi zaťažovaných miestach, je potrebné ho aj prečesať.

Tlačený katalóg

Načerpajte inšpiráciu na Jeseň 2022.

Inšpirujte sa

Naši autori spolu s vami, našimi zákazníkmi, spoločne vytvárajú magazín plný rád, návodov, receptov a inšpirácií. Ste zvedaví, čo je nové?

Newsletter

Novinky a akcie

na váš e-mail

Detaily o spracovaní osobných údajov nájdete tu.

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup