Kusový koberec PRACTICA hnedá

Kusový koberec PRACTICA hnedá

Skladom 3 varianty
U vás doma už v pondelok 27. 3.
Najlacnejšia doprava za 2.99 €
od 39.90 €
kus
DOPRAVA ZADARMO
K OBJEDNÁVKE NAD 60 €

Ochráni podlahu a opticky zateplí interiér

Kusový koberec Practica v obľúbenej hnedej farbe s moderným vzorom padne do akéhokoľvek kuchynského interiéru alebo zateplí chodbu. Koberec s krátkym vlasom sa ľahko udržuje, medzi jeho ďalšie prednosti patrí stálofarebnosť, antistatická úprava a dobrá tepelná vodivosť. Koberec má protišmykovú úpravu a je zakončený chemlonovým okrajom. V ponuke niekoľko veľkostí.

 

Materiál: 100% polypropylén BCF

Výška vlasu: 6 mm

 

Ako sa správne starať o koberce

 

Kusové koberce môžeme vzhľadom k ich cene meniť častejšie. Ale ak ich máme radi, pokúsme sa predĺžiť im život správnou údržbou. Všeobecne možno starostlivosť o domáce koberce rozdeliť do 3 skupín:

  • každodenná údržba, ktorú predstavuje pravidelné vysávanie
  • čistenie škvŕn
  • hĺbkové čistenie

Základom čistého koberca i ostatných podlahových krytín je prevencia, teda minimálny vnos nečistôt zvonku. Používajte pri všetkých vchodoch rohožky, ktoré zachytia značný podiel špiny a vlhkosti. Nezabúdajte ich však pravidelne čistiť, aby sa samy časom nestávali zdrojom špiny v interiéri.

V rámci pravidelnej údržby kobercov je najdôležitejším a zásadným postupom pravidelné dôkladné vysávanie, optimálne 2-3x týždenne na to určeným nástavcom na vysávači.

Aj pri najväčšej snahe sa na koberec občas niečo vyleje či sa inak znečistí. V týchto prípadoch je zásadným faktorom rýchlosť, aby znečistenie nepreniklo hlboko do vlákien. Optimálne je mať doma profesionálny odstraňovač kobercových škvŕn. Prípravok vždy podľa návodu vyskúšajte na skrytej časti koberca. Ak všetko dobre dopadne, môžete rovnakým spôsobom vyčistiť samotnú škvrnu. Na záver opláchnite čistou vodou a vysušte (vysávačom, fénom a pod.).

Minimálne raz za rok by sme mali pristúpiť k intenzívnemu celoplošnému čisteniu kobercov. Existujú 3 základné metódy. Suché čistenie penou alebo práškom, ktorý sa nasype na koberec a podľa návodu nechá pôsobiť a na záver sa vysaje. Táto metóda je vhodná pre koberce s nízkym vlasom okrem bavlnených kobercov. Pri kobercoch s vyšším vlasom hrozí, že prášok zostane v koberci. Čistenie mokrou cestou je prínosné pri väčšom zašpinení kobercov. V drogériách ľahko kúpite na to určené prostriedky. Dôležité je dodržiavať riedenie a návod daného prípravku. Potom je treba koberec nechať riadne vyschnúť a nasledujúcich 24 hodín po ňom nechodiť. Na väčšinu našich kobercov mokrou cestu čistenie neodporúčame z dôvodu možnosti zlého vysušenia a šírenia plesní. Treťou cestou intenzívneho čistenia je profesionálne strojové čiže parné čistenie.

 

SUCHÁ PENA NA KOBERCE S VÔŇOU KVETÍN

Mr. Teppich Antialergén-pena je účinný prostriedok na ručné čistenie a starostlivosť o koberce a čalúnený nábytok. Odstraňuje prachové alergény, uľahčuje upratovanie zvieracích chlpov. Chráni farby, zosilňuje kobercové vlákna. Likviduje nepríjemné pachy a zanecháva príjemnú vôňu kvetov.

7.90 €
kus

Hodnotenie (0)

Napíšte recenziu a vyhrajte peniaze za váš nákup späť!
Vložte svoju recenziu alebo fotografiu k zakúpenému produktu a budete zaradení do každotýždňového žrebovania, v ktorom môžete dostať cenu tovaru späť.
Napíš a vyhraj
Viac informácií
0%
0 x
0 x
0 x
0 x
0 x

Vaše otázky

Máte nejaké otázky k danému produktu? Neváhajte sa opýtať v našej diskusii.

Tlačený katalóg

Načerpajte inšpiráciu na Jar 2023.

Inšpirujte sa

Naši autori spolu s vami, našimi zákazníkmi, spoločne vytvárajú magazín plný rád, návodov, receptov a inšpirácií. Ste zvedaví, čo je nové?

Newsletter

Novinky a akcie

na váš e-mail

Detaily o spracovaní osobných údajov nájdete tu.

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup