Kusový koberec PRACTICA hnedá

Kód: 54625

Kusový koberec PRACTICA hnedá

Kód: 54625
Predaj už skončil ... ale nezúfajte, pomôžeme vám vybrať iný tovar. Prehľadať kategórii Koberce do obývačky
Ochráni podlahu a opticky zateplí interiér

Kusový koberec Practica v obľúbenej hnedej farbe s moderným vzorom padne do akéhokoľvek kuchynského interiéru alebo zateplí chodbu. Koberec s krátkym vlasom sa ľahko udržuje, medzi jeho ďalšie prednosti patrí stálofarebnosť, antistatická úprava a dobrá tepelná vodivosť. Koberec má protišmykovú úpravu a je zakončený chemlonovým okrajom. V ponuke niekoľko veľkostí.

 

Materiál: 100% polypropylén BCF

Výška vlasu: 6 mm

 

SUCHÁ PENA NA KOBERCE S VÔŇOU KVETÍN

Mr. Teppich Antialergén-pena je účinný prostriedok na ručné čistenie a starostlivosť o koberce a čalúnený nábytok. Odstraňuje prachové alergény, uľahčuje upratovanie zvieracích chlpov. Chráni farby, zosilňuje kobercové vlákna. Likviduje nepríjemné pachy a zanecháva príjemnú vôňu kvetov.

7.90 €
kus

 

Ako sa správne starať o koberce

 

Kusové koberce môžeme vzhľadom k ich cene meniť častejšie. Ale ak ich máme radi, pokúsme sa predĺžiť im život správnou údržbou. Všeobecne možno starostlivosť o domáce koberce rozdeliť do 3 skupín:

  • každodenná údržba, ktorú predstavuje pravidelné vysávanie
  • čistenie škvŕn
  • hĺbkové čistenie

Základom čistého koberca i ostatných podlahových krytín je prevencia, teda minimálny vnos nečistôt zvonku. Používajte pri všetkých vchodoch rohožky, ktoré zachytia značný podiel špiny a vlhkosti. Nezabúdajte ich však pravidelne čistiť, aby sa samy časom nestávali zdrojom špiny v interiéri.

V rámci pravidelnej údržby kobercov je najdôležitejším a zásadným postupom pravidelné dôkladné vysávanie, optimálne 2-3x týždenne na to určeným nástavcom na vysávači.

Aj pri najväčšej snahe sa na koberec občas niečo vyleje či sa inak znečistí. V týchto prípadoch je zásadným faktorom rýchlosť, aby znečistenie nepreniklo hlboko do vlákien. Optimálne je mať doma profesionálny odstraňovač kobercových škvŕn. Prípravok vždy podľa návodu vyskúšajte na skrytej časti koberca. Ak všetko dobre dopadne, môžete rovnakým spôsobom vyčistiť samotnú škvrnu. Na záver opláchnite čistou vodou a vysušte (vysávačom, fénom a pod.).

Minimálne raz za rok by sme mali pristúpiť k intenzívnemu celoplošnému čisteniu kobercov. Existujú 3 základné metódy. Suché čistenie penou alebo práškom, ktorý sa nasype na koberec a podľa návodu nechá pôsobiť a na záver sa vysaje. Táto metóda je vhodná pre koberce s nízkym vlasom okrem bavlnených kobercov. Pri kobercoch s vyšším vlasom hrozí, že prášok zostane v koberci. Čistenie mokrou cestou je prínosné pri väčšom zašpinení kobercov. V drogériách ľahko kúpite na to určené prostriedky. Dôležité je dodržiavať riedenie a návod daného prípravku. Potom je treba koberec nechať riadne vyschnúť a nasledujúcich 24 hodín po ňom nechodiť. Na väčšinu našich kobercov mokrou cestu čistenie neodporúčame z dôvodu možnosti zlého vysušenia a šírenia plesní. Treťou cestou intenzívneho čistenia je profesionálne strojové čiže parné čistenie.

Tlačený katalóg

Katalóg Leto 2024 pre Váš útulnejší domov.

Nápady pre útulnejší domov

Naše autorky pre vás pripravujú blog plný zaujímavých článkov. Či už hľadáte inšpiráciu v bytovom dizajne, šikovné rady do domácnosti, vyskúšané recepty alebo návody na vyrábanie dekorácií.

Newsletter
Novinky a akcie
na váš e-mail

Detaily o spracovaní osobných údajov nájdete tu.

Garancia bezpečného nakupovania
Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.
4 312 výdajných
miest
a mnoho výhod pre
váš pohodlný nákup