Dizajnové OBLIEČKY ZADARMO pri objednávke nad 60 €.

Sada nerezového riadu s pokrievkami 12 dielov

Kód: 19381
Doprava zadarmo

Sada nerezového riadu s pokrievkami 12 dielov

Kód: 19381
Predaj už skončil ... ale nezúfajte, pomôžeme vám vybrať iný tovar. Prehľadať kategórii Sady hrncov
Nerezový riad na všetky typy sporákov
  • masívne sendvičové dno na úsporu času a energie
  • mierka na vnútornej stene hrncov
  • panvica s nepriľnavým povrchom

 

Praktická sada hrncov je vyrobená z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele. Masívne sendvičové dno sa rýchlo ohreje, rovnomerne rozvádza teplo a udrží ho po dlhú dobu. Ergonomické rukoväte pri varení nepália. Všetky hrnce sú vybavené sklenenou pokrievkou so širokou nerezovou obrubou a otvorom na únik pary.

Každý z hrncov má na vnútornej stene mierku. Hlboká nerezová panvica disponuje nepriľnavým povrchom.

Sada je vhodná na všetky typy sporákov (vrátane indukcie) aj do umývačky riadu; hrnce bez pokrievok je možné používať v rúre do teploty 200 °C.

 

Materiál: nerezová oceľ, sklo

Rozmery hrncov: 1,8 l - Ø 16 x 9,5 cm / 2,5 l - Ø 18 x 10,5 cm / 3,4 l - Ø 20 x 11,5 cm / 5,9 l - Ø 24 x 13,5 cm

Rozmery rajnice: 1,8 l - Ø 16 x 9,5 cm

Rozmery panvice: 2,7 l - Ø 24 x 6,5 cm

Tromf pre moderné varenie - riad z nerezovej ocele

Profesionálni aj amatérski kuchári dobre vedia, že nerezový riad je pokladom každej kuchyne. Panvice aj hrnce sa rýchlo zahrejú, dobre rozvádzajú a udržujú teplo. Tento riad tiež máva pekný design, takže sa z neho dá servírovať priamo na stole.

Ako používať nerezový riad

Pri varení na nerezovej oceli používajte primerané množstvo kvalitných olejov a tukov, ktoré vložíte do panvice skôr, než začne byť horúca – prázdna panvica sa vplyvom príliš vysokej teploty totiž môže zdeformovať! Pokiaľ máte nerezovú panvicu s nepriľnavým povrchom, vyhnite sa olejovým sprejom a používajte výhradne silikónové, teflónové a drevené miešacie náčinie. Pokiaľ sa jedlo lepí alebo pripaľuje, je to najskôr príliš vysokou teplotou.

Tradične je nerezová oceľ vhodná aj do rúry do teploty 200 °C - vždy je ale vhodné prečítať si odporúčanie výrobcu na vašom výrobku. Nerezový riad je možné používať na takmer všetkých typoch varných plôch, obvykle aj na indukcii – tu je opäť žiaduce odporúčanie výrobcu ako dosky, tak riadu.

Pri varení v nereze tiež pamätajte na to, že soľ je lepšie pridávať až do vriaceho pokrmu. Soľ totiž môže nepriaznivo pôsobiť na nerezový povrch. Vždy sa tiež uistite, že plameň zahrieva iba dno hrnca. Opaľovaním totiž vzniknú na stenách modré alebo hnedé škvrny, ktoré už neodstránite.

Ako umývať a skladovať nerezový riad

Všeobecne je možné nerezový riad umývať v umývačke, ale ak chcete, aby vám nerezová oceľ vydržala pekná mnoho rokov, vyhnite sa častému používaniu vysokých teplôt a umývajte tento riad čo najviac ručne. Nikdy nepoužívajte agresívne chemikálie alebo oceľovú drôtenku. Pokiaľ zostali na riade predsa len nejaké odolné zvyšky, nechajte ho cez noc namočený v octe a teplej vode. Alebo skúste jedlú sódu, ktorú povaríte v hrnci s trochou vody. Usadené nečistoty pustia a ich zvyšky ľahko odstránite umývacím prostriedkom a hubkou. Pokiaľ po uvarení cestovín zostali na dne a stenách hrnce dúhové škvrny, ktoré cez usilovné leštenie nechcú pustiť, pretrite ich obyčajným octom alebo citrónom. Hrniec potom stačí opláchnuť teplou vodou a škvrny zmiznú. Rovnako tak odstránite aj zaschnuté kvapky vody alebo vápenec usadený na dne.

Máte nerezový riad s nepriľnavým povrchom? Odporúča sa vrstva plsti alebo profesionálne preložky medzi riad, aby ste ho nepoškriabali. Inak sú tieto hrnce pomerne odolné. Môžete otočiť viečka uchom dole a naukladať hrnce na seba, zavesiť najobľúbenejšie kúsky na háčiky na kuchynskej lište alebo ich uložiť tak, aby boli po ruke - budete ich totiž často používať!

 

Parametre

Vlastnosti hrnca Vhodné do umývačky, Vhodné do rúry, Vhodné na indukciu, Sendvičové dno
Vnútorný povrch Nerez
Počet kusov v sade 12 kusov
Materiál Nerez

Tlačený katalóg

Katalóg Leto 2024 pre Váš útulnejší domov.

Nápady pre útulnejší domov

Naše autorky pre vás pripravujú blog plný zaujímavých článkov. Či už hľadáte inšpiráciu v bytovom dizajne, šikovné rady do domácnosti, vyskúšané recepty alebo návody na vyrábanie dekorácií.

Newsletter
Novinky a akcie
na váš e-mail

Detaily o spracovaní osobných údajov nájdete tu.

Garancia bezpečného nakupovania
Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.
4 312 výdajných
miest
a mnoho výhod pre
váš pohodlný nákup