Krycie matrace

Krycí matrac čiže topper predstavuje jednoduchý spôsob, ako vylepšiť vlastnosti vášho existujúceho matraca, vďaka čomu sa budete ráno budiť svieži a oddýchnutí. Dokáže zmäkčiť alebo naopak spevniť matrac, vytvoriť rovnú spaciu plochu alebo poslúžiť ako prechodné lôžko pre návštevy. Navyše plní funkciu ochrannú, lebo eliminuje opotrebenie a znečistenie vášho matraca.

V našej ponuke nájdete 3 typy pien. Základný rad tvorí krycí matrac z polyuretánovej (skrátene PUR) peny. Táto pena je pružná, má výborný odpor proti stlačeniu a vysokú tvarovú stálosť. Dokáže zjednotiť preležané miesta matraca a tým ho spohodlniť. Studená pena, niekedy označovaná ako HR (z anglického High resilience), je vysoko pružná. Navyše je vďaka otvorenej bunkovej štruktúre veľmi priedušná. Dokáže veľmi dobre odvádzať teplo a vlhkosť od tela. Preto je veľmi vhodná pre tých, ktorí sa v spánku veľa potia.

Posledným a v súčasnosti najobľúbenejším materiálom na krycí matrac je pamäťová (niekedy nazývaná lenivá alebo visco-elastická) pena. Táto pena sa prispôsobí vášmu telu, pretože unikátny efekt pomalého vracania na neho nevytvára žiadny tlak. Je určená všetkým, ktorí majú problémy s chrbticou, kĺbmi alebo preležaninami. Má veľmi pozitívny vplyv na krvný obeh. Súčasne s tým telo stabilizuje v optimálnej polohe, v ktorej sa menej otáča a vďaka tomu je spánok pokojnejší a hlbší. Pamäťová pena absorbuje telesnú teplotu a udrží si ju, kým na nej ležíte. Zjednodušene by sa mohlo povedať, že pamäťová pena hreje.

  • Odporúčané
  • Od najlacnejšieho
  • Od najdrahšieho
  • Od najobľúbenejšieho
7 produktov

Tlačený katalóg

Načerpajte inšpiráciu na jesennú sezónu. Krásne doplnky do interiéru aj šikovní pomocníci na jednom mieste.

Inšpirujte sa

Naši autori spolu s vami, našimi zákazníkmi, spoločne vytvárajú magazín plný rád, návodov, receptov a inšpirácií. Ste zvedaví, čo je nové?

Newsletter

Kolekcie a akcie

na váš e-mail

Detaily o spracovaní osobných údajov nájdete tu.

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup