Okrúhly koberec SHAGGY hnedý

Kód: 516125301

Okrúhly koberec SHAGGY hnedý

Kód: 516125301
Predaj už skončil ... ale nezúfajte, pomôžeme vám vybrať iný tovar. Prehľadať kategórii Koberce do obývačky

Nevybrali ste si?

Skúste iný tovar z kategórií Bytové doplnky , Kusové koberce , Bytový textil , Koberce do obývačky

Kusový koberec PRACTICA hnedá Kusový koberec PRACTICA hnedá
Kusový koberec PRACTICA hnedá
od 37.90 €
Skladom 3 varianty
Kusový koberec KEMAL béžový Kusový koberec KEMAL béžový
Kusový koberec KEMAL béžový
od 33.90 €
Skladom 3 varianty

Okrúhly koberec SHAGGY hnedý

Kusový guľatý koberec Shaggy v hnedej farbe s dlhým a hustým vlasom, ktorý svojím atraktívnym vzhľadom zaujme na prvý pohľad. Okrúhly tvar a jednofarebný vzor skvele padne do akejkoľvek izby. Koberec disponuje vysokou gramážou 720 g/m2 s chemlonovým okrajom a s výškou vlasu 12 mm. Medzi jeho ďalšie prednosti patrí dlhá životnosť a veľmi jednoduchá údržba.

Parametre:

  • Materiál: 100% polypropylén
  • Gramáž: 720 g/m 2
  • Priemer: 120 cm

 

Ako sa správne starať o koberce typu Shaggy

 

Údržba a čistenie obľúbených "chlpatých" kobercov je náročnejšia ako pri kobercoch s nízkym vlasom. Rovnako ako pri všetkých typoch kobercov je však aj tu základom prevencia, teda minimálny vnos nečistôt zvonku. Používajte pri všetkých vchodoch rohožky, ktoré zachytia značný podiel špiny a vlhkosti. Nezabúdajte ich však pravidelne čistiť, aby sa samy časom nestávali zdrojom špiny v interiéri.

V rámci pravidelnej údržby kobercov je najdôležitejším a zásadným postupom pravidelné dôkladné vysávanie, optimálne 2-3x týždenne. Vysávač by mal mať dostatočne vysoký sací výkon, aby došlo aj na nečistoty z hĺbky koberca. Pri kobercoch s dlhým vlasom nie je vhodné používať vysávacie hlavy s rotačnou kefou, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu alebo vytrhnutiu vlákien.

Oveľa vyššej účinnosti dosiahneme, pokiaľ namiesto klasickej širokej kobercovej hlavice použijeme užší nástavec na čalúnenie, ktorým sa ľahšie dostaneme k nečistotám medzi vláknami koberca. Je to síce časovo a fyzicky náročnejšie, ale vzhľadom k menším rozmerom shaggy kobercov sa to dá zvládnuť. Vysávanie by malo prebiehať vo všetkých smeroch, aspoň do kríža. Pokiaľ je v koberci viac nečistôt a koberec je menších rozmerov, odporúčame koberec niekde vonku vyklepať a vytrepať (ideálne 2 ľudia) a následne zvyšné nečistoty dôkladne povysávať vyššie uvedeným spôsobom.

Pri shaggy kobercoch z mikrovlákna je vďaka použitému materiálu údržba náročnejšia, je preto potrebné nepodceniť údržbu a starostlivosť. Ak koberec začne javiť známky plstnatenia, najmä na veľmi zaťažovaných miestach, je potrebné ho aj prečesať.

Tlačený katalóg

Načerpajte inšpiráciu na jarnú sezónu. Krásne doplnky do interiéru aj šikovní pomocníci na jednom mieste.

Inšpirujte sa

Naši autori spolu s vami, našimi zákazníkmi, spoločne vytvárajú magazín plný rád, návodov, receptov a inšpirácií. Ste zvedaví, čo je nové?

Newsletter

Novinky a akcie

na váš e-mail

Detaily o spracovaní osobných údajov nájdete tu.

Garancia bezpečného nakupovania

Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.

151 výdajných
miest

a mnoho výhod
pre váš pohodlný nákup