Odpovede na časté otázky

1. Kde sa poťahy vyrábajú?
Poťahy sú vyrábané na zákazku v tomto prevedení v Taliansku a vo Španielsku. Sú vyrábané v rôznom farebnom i typovom prevedení.
2. Čo znamená číselný údaj (60 - 110 cm) uvedený pri jednotlivých typoch poťahov?
Údaj uvádza celkovú šírku kreslá, sedačky vrátane područiek v rozmedzí "od - do" Napríklad ak máte kreslo široké 80 cm, tak je to presne v rozmedzí, kedy Vám poťah bude sedieť. Pokiaľ máte kreslo široké viac ako 110 cm, je potrebné uvažovať o väčšom poťahu než je poťah na kreslo. Teda na dvojsedačku.
3. Do akej maximálnej výšky kresla, sedačky sú prikrývky vhodné?
U väčšiny poťahov je ideálna výška sedacieho nábytku medzi 90 - 100 cm. U poťahov Glamour je výška až do 110 cm. Výnimkou je poťah na kreslo ušiak, ktorý sa natiahne až do 114 cm. Jednotlivé údaje nájdete u poťahu, ktorý ste si vybrali.
4. Ako zmerať kreslá, sedačky?
K správnemu zistenie rozmeru potrebujete hlavne dva rozmery. Šírku a výšku. Šírka sa meria vrátane opierok na ruky, ako by ste cez opierky položili pravítko. Výška sa dobre meria zo zadu kresla. Od zeme (ale pozor, bez nožičiek) zmeriate celú výšku sedacieho nábytku. Rozmery, ktoré uvádzame pri jednotlivých poťahov na kreslo, sú v rozmedzí od - do. Teda minimálna a maximálna šírka a výška. Keď máte rozmer v tomto limite, tak vám poťah bude vyhovovať. Môžete sa pozrieť na video, ako máte pri meraní sedačky postupovať.
5. Možno prať poťahy v práčke alebo je treba dávať poťahy do čistiarne?
Poťahy sa dajú vyprať v práčke na max. 40 stupňov. Netreba ich dávať do čistiarne. Avšak záleží na vašich možnostiach pranie. V prípade, keď máte naozaj malú práčku je potrebné zvoliť iný spôsob.
6. Aký je materiál poťahov?
Ponúkané poťahy sú vždy zmesou z materiálu bavlna, polyester, prípadne akryl. A v niektorých poťahoch je pridávaný elastan. Látka je vždy príjemná na dotyk a aj šetrná k sedaciemu nábytku. Konkrétne zloženie nájdete vždy u vami vybraných poťahov.
7. Je možné si objednať iné farby poťahov?
Môžete si objednať iba tie, ktoré máme v ponuke. Inú farbu si bohužiaľ nemožno zvoliť a objednať.
8. Neviem, či mám doma rohovú sedačku alebo sedačku s otomanom.
Základný rozdiel medzi rohovou sedačkou a sedačkou s otomanom je opierka. Ak je opierka na chrbát pretiahla až k otománku, máte doma rohovú sedačku s tzv. relaxom. Sedačka s otomanom má podrúčky ako klasická trojsedačka a k sedačke je pridaný otoman na nohy.
9. Mám rohovú sedačku s relaxom a jednou podrúčkou, môžem si poťahy zakúpiť?
Poťah priamo na túto sedačku neponúkame, avšak mnoho zákazníkov si zakúpia poťah na klasické rohové sedačky. Prebývajúci látka sa potom zasunie do priestoru za sedáky. Ak si nie ste istí, ako bude poťah sedieť, tak sa môžete inšpirovat v našej fotogalíérii, kde nájdete aj podobné sedačky tej vašej.
10. Mám rohovú sedačku do tvaru U. Ponúkate poťahy na tieto sedačky?
Je nám ľúto, ale na tento typ sedačiek poťahy neponúkame. Ušiť poťah na túto sedačku je náročné a zatiaľ je ani jeden z výrobcov nezačal vyrábať.
11. Ponúkate poťah aj na taburetky k sedačkám?
Áno. V našej ponuke nájdete ak poťahy na taburetky, tak aj poťahy na ušiaky. Aké farby poťahov si môžete objednať, aby ste si mohli zakúpiť aj poťah na taburetku uvidíte tu.
12. Ponúkate poťahy aj na kreslá ušiaky a sedačku rovnakého typu?
Poťah na kreslo ušiak u nás môžete zakúpiť. Farebné varianty nájdete tu. Avšak, pokial máte sedačku s usami, tak na to poťah neponúkame.
13. Ponúkate poťahy na kuchynské lavice a stoličky?
Na kuchynské lavice bohužiaľ poťahy neponúkame, ale na stoličky u nás poťahy nájdete. Buď len na čalúnený sedák alebo aj poťah na stoličku s opierkou. Výber nájdete tu.
14. Je možné si objednať len látku v metráži?
Bohužiaľ, látku v metráži si nemožno objednať. Dodávame už hotové poťahy.

 

Tipy a rady pre vás:

Ako správne poťahy natiahnuť?

Poťah roztiahnite a nájdite zadný diel. Spoznáte ho, pretože je najvyšší. Začnite ho naťahovať na zadné opierku sedačky. Stiahnite, čo to pôjde smerom dole. Potom poťah natiahnite na podrúčky a opäť poťah stiahnite smerom dolu. Na záver poťah upravte tak, že látku zasuniete za sedák, dookola. Ak sa Vám poťah ešte niekde povytiahne, tak ho upravte.

Môžete sa pozrieť aj na naše videá tu. Pretože najčastejšie chcú zákazníci vedieť ako postupovať pri naťahovaní na rohovú sedačku, máme pre vás video.

Stáva sa, že Vám poťah nedrží správne za sedáky a vyťahuje sa alebo kĺže?

Každá sedačka je iná. Niektoré majú veľa miesta za sedáky a iné naopak. Látka podľa toho tiež buď držia "v sedačke" alebo sa môže vyťahovať.

Pre prípad, že sa poťah vyťahuje, tak predávame upevňovacie valčeky.

TIP od našich zákazníkov:

V prípade, že si myslíte, že upevňovacie valčeky nebudú stačiť, tak máme dva tipy od našich zákazníkov:

  • Molitan: molitan sa nareže alebo nastrihá do dlhších pruhov a vloží sa do sedačky spolu s poťahom (rovnaký spôsobom, ako upevňovací valček)
  • Látka: zrolovať látku (prestieradlo, uterák, ...), tak aby role mala požadovaný priemer podľa priestoru vašej sedačky a vložiť ju do sedačky spolu s poťahom (rovnaký spôsobom, ako upevňovací valček)

Tlačený katalóg

Katalóg Bestsellerov 2023 pre Váš útulnejší domov.

Nápady pre útulnejší domov

Naše autorky pre vás pripravujú blog plný zaujímavých článkov. Či už hľadáte inšpiráciu v bytovom dizajne, šikovné rady do domácnosti, vyskúšané recepty alebo návody na vyrábanie dekorácií.

Newsletter
Novinky a akcie
na váš e-mail

Detaily o spracovaní osobných údajov nájdete tu.

Garancia bezpečného nakupovania
Sme členmi APEK a dodržiavame pravidlá bezpečného nákupu.
2 590 výdajných
miest
a mnoho výhod pre
váš pohodlný nákup